Warsztaty

ODZYSKAJ  KONTAKT: PRZEZ CIAŁO DO EMOCJI – PRZEZ EMOCJE DO CIAŁA

Zapraszamy na jednodniowe warsztaty, które pozwolą Ci odkryć głębokie połączenie między ciałem a emocjami.

CO CIĘ CZEKA?

Odkrywanie Połączeń Ciało-Emocje

Podczas warsztatów będziemy badać, jak doświadczane emocje manifestują się w ciele i jak nasze ciało może wpływać na emocje. Program obejmuje:

 • Koncepcję bioenergetyki A. Lowena: Analiza typów konstrukcji ciała i dominujących emocji oraz ćwiczenia rozluźniające, które pomogą uwolnić napięcia zgromadzone w ciele.
 • Elementy kinezjologii: Ćwiczenia równoważące funkcjonowanie ciała, które wspierają harmonijne działanie mięśni i układu nerwowego.
 • Wiedzę o traumach: Zrozumienie, jak traumatyczne wydarzenia wpływają na ciało i jak można pracować nad ich integracją.

Intensywna Praca Praktyczna

Warsztaty są skoncentrowane na praktycznej pracy, obejmującej ćwiczenia indywidualne, w parach i małych grupach. Będziesz mógł/mogła doświadczyć i zrozumieć powiązania między ciałem a emocjami poprzez bezpośrednie doświadczenie.

Będzie krótko o teoretycznych podstawach.

–  Rozumienie funkcjonowania człowieka z perspektywy A. Lowena, twórcy bioenergetyki.

Kinezjologia to nauka o ruchu (kinezio – ruch, logos – nauka), która obejmuje zarówno ruch mięśni, jak i ruch wewnętrznych procesów w naszym ciele, takich jak cyrkulacja limfy, krwi, powietrza w płucach, a nawet przepływ myśli i emocji oraz energii w meridianach. Blokady na dowolnym z tych poziomów mogą prowadzić do zastoju i chorób.

W części teoretycznej dowiesz się, co to jest trauma dla naszego organizmu rozpatrywanego jako całość psychofizyczno- energetyczna oraz jakie działania sprzyjają uwalnianiu traumy.

Sesje Jogi

Warsztaty wzbogacone będą o dwie sesje jogi, które dodatkowo wspomogą Twoje doświadczenie:

 • Joga poranna: Intensywna sesja, która pomoże Ci mocno poczuć swoje ciało, jego mocne strony i ograniczenia. Przygotuje Cię na warsztaty emocjonalno-cielesne.
 • Joga wieczorna (Joga Nidra): Relaksująca sesja na zakończenie dnia, która pozwoli zintegrować wszystkie doświadczenia i wprowadzić stan głębokiego relaksu.

Program Dnia

 • Poranna sesja jogi:9.00-10.15 Energiczna praktyka, która pobudzi Twoje ciało i umysł.
 • Warsztaty:- emocje-ciało: I moduł 10.30-12.30,II moduł 12.45-14.00-Intensywna praca nad zrozumieniem połączeń między ciałem a emocjami.
 • Regeneracyjny ciepły posiłek: 14.30-15.30 ciepły wegetariański posiłek.
 • Warsztaty: emocje-ciało:  III moduł 15.00-16.30
 • Swobodna rozmowa i wymiana doświadczeń: 16.45-17.45-Czas na dzielenie się swoimi przeżyciami i refleksjami.
 • Wieczorna sesja jogi (Joga Nidra): 18.00-19.00 Sesja głębokiego relaksu, która pozwoli zakończyć dzień w harmonii i spokoju.
 • Cały dzień dostęp do napojów i przekąsek: Zdrowe napoje i przekąski, aby utrzymać energię na wysokim poziomie.

Jak się Przygotować

Ze względu na dużą ilość zajęć ruchowych, zalecamy wygodny strój, który pozwoli na swobodę poruszania się. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzyma materiały oraz listę polecanych lektur do dalszego zgłębiania tematu.

Korzyści z Uczestnictwa

 • Nauczysz się rozpoznawać i interpretować sygnały wysyłane przez Twoje ciało, co pozwoli lepiej rozumieć własne emocje.
 • Uwolnienie Napięć: Praktyczne ćwiczenia pomogą uwolnić zgromadzone w ciele napięcia, co może prowadzić do poczucia ulgi i większej swobody.
 • Wzrost Świadomości Ciała i Umysłu: Integracja technik bioenergetyki, kinezjologii i jogi pozwoli Ci na holistyczne podejście do zdrowia fizycznego i emocjonalnego.
 • Relaks i Regeneracja: Dwie sesje jogi, regeneracyjny posiłek oraz możliwość odpoczynku w pięknym otoczeniu zapewnią głęboki relaks i regenerację.
 • Społeczność i Wsparcie: Spotkanie z osobami o podobnych zainteresowaniach, wymiana doświadczeń i wzajemne wsparcie.

PROWADZĄCE

Marta Śleboda– psycholog, psychoterapeuta; zgłębia wpływ emocji  na ciało i ciała na emocje.  Oprócz klasycznej psychoterapii ukończyła szkolenia poszerzające perspektywy  w obszarze połączenia ciała z emocjami (m.in. kinezjologia, psychobiologia).

Bożena Szurlej– Praktykuję jogę od ponad 20 lat, ponad 10 lat uczę jogi. Najbliższy mi styl to asthangavinyasa joga(  Ukończenie kursu RYT 200 Z tej praktyki ).  W nauczaniu jogi  czerpię z innych stylów głównie vinyasa, joga funkcjonalna.

LOKALIZACJA

Warsztaty odbywają się w kameralnym studio jogi, w JERZMANOWICACH pod Krakowem otoczonym pięknymi widokami (szczegółowe informacje dla uczestników po rezerwacji miejsca). W przypadku dobrej pogody, część warsztatów przeniesiemy na świeże powietrze (taras).

REZERWACJA

Aby zarezerwować miejsce lub uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt:

 • Telefon: 601- 874-016 (B,. Szurlej), 600-435-522 (M. Śleboda)
 • E-mail:kontakt@joganajurze.pl,  msleboda.1@gmail.com

TERMINY: 20.07, 27.07, 3.08, 31.08.

CZAS TRWANIA:  9.00- 19.00

Inwestycja w całodniowy warsztat  800 zł

Aby zapisać się na warsztaty skontaktuj się z nami, przekażemy dane do opłaty  rezerwacyjnej (zaliczka w wysokości 200 zł). Pozostała część kwoty płatna na miejscu.  Zwrot zaliczki możliwy jest do tygodnia przed rozpoczęciem warsztatów, rezygnacja później uniemożliwia odzyskanie zaliczki. Warsztaty odbędą się dla minimum 5 osób, w wypadku niewystarczającej ilości osób zaliczka jest zwracana. Jeśli potrzebujesz faktury, zaznacz to przy zgłoszeniu.