Joga

Joga

Joga, której uczę ma z formę dynamicznej praktyki (Asthanga vinyasa i vinyasa joga), na swoich zajęciach wprowadzam elementy Yin jogi lub prowadzę odrębne zajęcia Yin jogi.
Istotą praktyki vinyasy jest praca z oddechem, a płynne przejścia między pozycjami zgodne są z rytmem naszego oddechu w połączeniu z odpowiednim ustawieniem ciała w asanach. Praktyka poprzez skupienie uwagi skutecznie wycisza umysł.
Asthanga jogę wyróżnia stała sekwencja asan, wymaganie stosowania band i ciągły ruch złączony z oddechem, co generuje ciepło, powoduje oczyszczanie ciała rozwija wyjątkowa elastyczność.
Praktyka asthangi jest najbardziej intensywna praktyką Hatha Jogi. Wśród jogicznych praktyk ma największą siłę uzdrawiającą (fizycznie, emocjonalnie, duchowo). Sekwencja pierwszej serii odzwierciedla wiedzę o otwieraniu ciała, tworzeniu wewnętrznej siły i równowagi. Praktyka asthangi powinna być modyfikowana i dopasowywana do poziomu energii, zachodzącego uzdrawiania i zmian przez jakie przechodzi praktykujący.
Ashtanga jest kontemplacyjną praktyką. Wymaga i powoduje wzrost skupienia, głębokiej koncentracji i pełnej uwagi. Dlatego ma medytacyjny charakter.
Yin joga jest powolną i łagodną formą pracy. Polega na utrzymaniu pozornie prostej pozycji przez długi czas, na doświadczaniu emocji, które mogą się wtedy pojawić. Zakorzeniona w filozofii taoizmu, łączy motywy medycyny chińskiej (np. praca na meridianach) z klasyczną hatha yogą, medytacją i uważnością.
Według yin yogi istotą naszej praktyki powinno być równowaga bez wchodzenia w skrajności. Tak jak w filozofii tao ważne jest balansowanie pomiędzy yin – oznaczającym to co ciche, spokojne, zimne, ciemne a yang: aktywne, gorące, słoneczne. Na poziomie fizycznym yin joga pozwala znacząco zwiększyć zakresy ruchów; ze względu na nieskupianie się na pracy mięśni pozwalamy na rozklejanie się powięzi, która otacza nasze mięśnie. Może być traktowana jako uzupełnienie praktyk dynamicznych lub praktykowana odrębnie.

Zapraszamy na zajęcia!

Jerzmanowice, Bolechowice, Skała

Napisz!

kontakt@joganajurze.pl

Zadzwoń!

(+48) 601 874 016