Rodzaje jogi

Przeczytaj jeśli nie wiesz jaki rodzaj jogi wybrać

Joga dla kręgosłupa

Zajęcia mają na celu usunięcie dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa oraz wzmocnienie mięśni głębokich, które stabilizują nasz kręgosłup. Praktykujemy spokojnie ale intensywnie.
Ten rodzaj zajęć jest odpowiedni dla osób, które dopiero zaczynają praktykę jogi, chcą się pozbyć bólu kręgosłupa, wzmocnić ciało w łagodny sposób a także znaleźć relaks po dniu pracy.

Vinyasa

Na tych zajęciach sekwencje asan (pozycji) są zróżnicowane, pozwalają na synchronizację ruchu i oddechu. Jest to rodzaj praktyki pozwalającej wzmocnić i uelastycznić ciało. Poznajemy techniki pracy z oddechem. Odpowiednie dla osób, które szukają ruchu, chcą schudnąć.

Ashtanga joga

To aktualnie jedna z najbardziej popularnych odmian jogi na zachodzie. Jest to praktyka dynamiczna, w której ruch jest zsynchronizowany z oddechem. Wzmacnia i rozciąga
ciało. Nazywana bywa formą medytacji w ruchu.
Dla osób ,które szukają dynamicznej praktyki, chcą wzmocnić i uelatycznić ciało, schudnąć.

Mysore

Ta nazwa oznacza praktykę indywidualną, pod kierunkiem nauczyciela.
Osoby na różnym poziomie mogą praktykować obok siebie, ale wykonują sekwencję dostosowaną dla siebie.
To zajęcia dla osób, które chcą poznać Asthanga Vinyasa Jogę i praktykować w sposób dostosowany do swoich możliwości.

Joga dla dzieci

Poprzez zabawę dzieci poznają pozycje jogi czyli asany. Joga dla dzieci w przyjemny sposób rozwija ważne umiejętności w środowisku wsparcia i bezkonkurencyjności.
Uczestnicząc w zajęciach jogi dzieci rozwijają się w aspektach zależnych od przetwarzania sensorycznego. Innymi słowami wzrasta świadomość własnego ciała, poprawia się koordynacja obustronna, reakcje posturalne, planowanie motoryczne.
Ponadto joga wzmacnia i uelastycznia ciało, koryguje sylwetkę, rozwija propriocepcję czyli czucie głębokie.
Na poziomie społecznym i umysłowym uczy sztuki relaksu i radzenia sobie w trudnych sytuacjach, poprawia koncentrację uwagi, kształci umiejętności społeczne.

Joga może pomóc wszystkim dzieciom w tym dzieciom o zaburzonym rozwoju psychofizycznym we wszystkich wymienionych wyżej aspektach.
Proponujemy jogę dla grup dziecięcych w wieku od 4 do 12 lat oraz dla nastolatków oraz jogę rodzinną dla rodziców z dziećmi.

Zapraszamy na zajęcia!

Jerzmanowice 419C, Szyce, Dom Kultury Skała

Przyjdź!

pl. Wspólnoty 1
32-085 Szyce

Zadzwoń!

(+48) 601 874 016

Napisz!

kontakt@joganajurze.pl