O nas

Parę słów o JODZE

Wzrost poziomu świadomości powoduje, że podejmujemy różne formy aktywności ruchowej, aby zadbać o własne zdrowie i zapobiegać chorobom cywilizacyjnym.

Joga to system pracy z ciałem i umysłem, który stał się popularny w świecie zachodnim w latach 70-tych XX wieku. Obecnie jest popularną formą spędzania wolnego czasu i dbania o zdrowie. Praktykując jogę używamy umysłu w sposób świadomy i wywieramy za jego pomocą wpływ na ciało. Większość ludzi słyszała o zaletach praktyki jogi i najczęstszą motywacją do jej podjęcia są dolegliwości, problemy zdrowotne, stres i przemęczenie lub chęć poprawy kondycji fizycznej. Rzeczywiście regularne praktykowanie jogi przynosi człowiekowi wiele korzyści na poziomie fizycznym, psychicznym i fizjologicznym. Joga jest jednym z istotnych elementów systematycznej i świadomej pracy nad własnym zdrowiem. Ten rodzaj pracy z ciałem znacząco poprawia komfort życia poprzez zwiększenie siły fizycznej, zakresu ruchów, poprawę kondycji, przynosi ulgę w dolegliwościach kręgosłupa i jest wspaniałym masażem dla narządów wewnętrznych, gdyż poprawia ich ukrwienie i wydolność.

Jogę można praktykować na wiele sposobów i warto znaleźć ten, który jest dla nas najlepszy w danym momencie. Najważniejsza w jodze jest regularna praktyka.

Bożena Szurlej

Z zawodu jestem neurologopedą. Interesuję się naturalnymi sposobami zachowania zdrowia i kuchnią roślinną. Praktykuję jogę kilkanaście lat. Najpierw była to metoda Iyengara, następnie zainteresowałam się dynamicznymi odmianami jogi takimi jak astanga joga i vinyasa krama, w których cenię kompleksowe połączenie intensywności, koncentracji, siły i elastyczności.

Wiedzę i umiejętności zdobywałam i stale doskonalę uczestnicząc w kursach i warsztatach prowadzonych przez doświadczonych nauczycieli reprezentujących różne style jogi.

Brałam udział w kursie dla nauczycieli prowadzonym przez K.Kocota z ramienia Stowarzyszenia Jogi Iyengara, ukończyłam organizowany przez Prof.J.Szopę kurs instruktora Hatha Jogi.

Od Patrycji Gawlińskie uczę się vinyasa kramy oraz uczestniczę w warsztatach nauczycieli metody astanga vinyasa yogi m. in Maxa Czenszaka, Gabriele Severini, Bobbi Misfiti, Davida Keil.

Ponieważ praktyka jogi daje tak wiele korzyści, które sama odczuwam we własnym życiu pragnę dzielić się z innymi doświadczeniem i wiedzą.

Beata Borkowska

Absolwentka Etnologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Dyplomowany nauczyciel stopnia Introductory II prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie Jogi Iengara. Praktykę rozpoczęła w 2007 roku w Szkole Magdaleny i Maćka Będkowskich .

Obecnie doskonali swoja praktykę pod okiem nauczycieli wyższych stopni w kraju i za granicą. Brała udział w warsztatach u Konrada Kocota, Jurka Jaguckiego, Kasi Pilorz, Ewy Wardzały, Nataszy Moszkowicz.

Prowadzi zajęcia z grupami zawansowanymi, seniorami i dziećmi.

„Joga to sposób na życie, Moja najlepsza podróż. Świadomość każdej chwili.”

Zapraszamy na zajęcia!

Jerzmanowice 419C, Szyce, Dom Kultury Skała

Przyjdź!

pl. Wspólnoty 1
32-085 Szyce

Zadzwoń!

(+48) 601 874 016

Napisz!

kontakt@joganajurze.pl