O nas

Parę słów o JODZE

Wzrost poziomu świadomości powoduje, że podejmujemy różne formy aktywności ruchowej, aby zadbać o własne zdrowie i zapobiegać chorobom cywilizacyjnym.

Joga to system pracy z ciałem i umysłem, który stał się popularny w świecie zachodnim w latach 70-tych XX wieku. Obecnie jest popularną formą spędzania wolnego czasu i dbania o zdrowie. Praktykując jogę używamy umysłu w sposób świadomy i wywieramy za jego pomocą wpływ na ciało. Większość ludzi słyszała o zaletach praktyki jogi i najczęstszą motywacją do jej podjęcia są dolegliwości, problemy zdrowotne, stres i przemęczenie lub chęć poprawy kondycji fizycznej. Rzeczywiście regularne praktykowanie jogi przynosi człowiekowi wiele korzyści na poziomie fizycznym, psychicznym i fizjologicznym. Joga jest jednym z istotnych elementów systematycznej i świadomej pracy nad własnym zdrowiem. Ten rodzaj pracy z ciałem znacząco poprawia komfort życia poprzez zwiększenie siły fizycznej, zakresu ruchów, poprawę kondycji, przynosi ulgę w dolegliwościach kręgosłupa i jest wspaniałym masażem dla narządów wewnętrznych, gdyż poprawia ich ukrwienie i wydolność.

Jogę można praktykować na wiele sposobów i warto znaleźć ten, który jest dla nas najlepszy w danym momencie. Najważniejsza w jodze jest regularna praktyka.

Bożena Szurlej

Pokochałam jednak Ashtanga Vinyasa Jogę za jej kompleksowość i łączenie takich elementów jak: intensywność, siła ,elastyczność oraz wyjątkowy trening uważności ze względu na koncentrację na oddechu i punktach skupienia uwagi. Ashtanga joga stała się moją praktyką. Daje dużo samodzielności i sprzyja wyrabianiu samodyscypliny .To tylko niektóre korzyści jakie daje ta metoda praktyki .Dziś mogę powiedzieć ,że joga jest dla mnie sposobem na poznanie siebie i pracy nad sobą.
Z wykształcenia jestem neurologopedą i w swojej pracy kontaktuję się z ludźmi bardzo chorymi lub doświadczonymi przez los więc doceniam zdrowie, ważność profilaktyki oraz istotną rolę psychiki w radzeniu sobie z trudnościami, które napotykamy.

Moje przygotowanie:
-uczestnictwo w kursie nauczycielskim jogi wg met Iyengara (K.Kocot), oraz warsztaty
u doświadczonych nauczycieli tej metody z Polski i zagranicy (R.Grzeszykowski, Corin Biria),
-kurs instruktora Hatha Jogi organizowany przez Prof. J.Szopę w Częstochowie
– kurs instruktorski jogi dla dzieci,
-kurs vinyasa krama u Patrycji Gawlińskiej ,
-kurs nauczycielski Ashtanga Vinyasa Jogi u Beaty Darowskiej.
Ponadto regularne uczestnictwo w warsztatach doskonalących u nauczycieli:David Keil,
Gabriele Severini, Max Czenszak, Przemek Nadolny, Stu Girling.

Beata Borkowska

Absolwentka Etnologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Dyplomowany nauczyciel stopnia Introductory II prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie Jogi Iengara. Praktykę rozpoczęła w 2007 roku w Szkole Magdaleny i Maćka Będkowskich .

Obecnie doskonali swoja praktykę pod okiem nauczycieli wyższych stopni w kraju i za granicą. Brała udział w warsztatach u Konrada Kocota, Jurka Jaguckiego, Kasi Pilorz, Ewy Wardzały, Nataszy Moszkowicz.

Prowadzi zajęcia z grupami zawansowanymi, seniorami i dziećmi.

„Joga to sposób na życie, Moja najlepsza podróż. Świadomość każdej chwili.”

Zapraszamy na zajęcia!

Jerzmanowice 419C, Szyce, Dom Kultury Skała

Przyjdź!

pl. Wspólnoty 1
32-085 Szyce

Zadzwoń!

(+48) 601 874 016

Napisz!

kontakt@joganajurze.pl